Balla shpërthen në emision: O fatkeq, më vjen keq për ty. Ndërhyn Fevziu: Ule zërin! Ule zërin

371
0

Është nxehur debati në emision ku deputeti Taulant Balla përmes një lidhje direkte ka mohuar akuzat e ngritura nga oficeri i policisë Emiljano Nuhu, duke e quajtur skenar të përgatitur në bashkëpunim me gazetarin Basir Çollaku.

“O fatkeq, mirëpres nga prokuroria të hetojë”, i është drejtuar Balla gazetarit Çollaku, ndërsa gjatë debateve intensive është dashur ndërhyrja e Blendi Fevziut.

Pjesë nga përplasja në emisionin “Opinion”: Balla: Ke marrë 10 mijë euro, shihemi në gjyq

Çollaku: Po unë jam gati që nesër Fevziu: Zoti Balla ai është gazetar e ka për detyrë ta publikojë

Fevziu: Ule zërin, ule zërin Balla: Të jesh i sigurtë o fatkeq… Unë sot kam bërë kallëzim penal, mirpres nga prokuroria ta hetojë

Shkullaku: Problemi është që unë nuk e kam parë ndonjëherë zotin Balla kaq të nervozuar që të ofendosh gazetarë dhe të më ndërpresësh fjalën mua pa e marrë

Balla: Unë nuk e dëgjoj fare çfarë thoni ju aty Shkullaku: Unë nuk i hyj fare ka qenë apo jo në komisariat.. The kam qenë në aktivitete publike..

Balla: Po Balla: O sa keq më vjen për ty… Shkullaku: Ty për të gjithë të vjen keq, vetëm për vete s’të vjen keq. Duhet t’ju vijë keq për policinë dhe frymën e mosndëshkueshmërisë që keni krijuar.