‘Arena Kombëtare’ drejt finalizimit, dalin pamjet e para brenda stadiumit

597
0

Stadiumi “Arena Kombëtare” që do të ketë një kapacitet prej 22 mijë vendesh duket se është drejt finalizimit të punimeve.

Anëtari i Komitetit Ekzekutiv në FSHF ka publikuar së fundmi në rrjetin social Facebook, disa pamje të punimeve në ambjentet e jashtme dhe të brendshme të stadiumit.

Sipas tij, fasada e tribunës qendrore të stadiumit është fare pranë përfundimit.

Kujtojmë, se stadiumi pritej të përfundonte në 11 qershor, por punimet nuk ishin gati në kohë, kështu plotësisht ai finalizohet në muajin shtator.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.