Ardhja e emigranteve/ Nisin lundrimet vajtje-ardhje në portin e Durrësit

9
0

Në prang të festave të fundvitit porti i Durrësit njofton se do të nisë lundrimi i trageteve vajtje-ardhje (dopio-korsë).

Lundrimi ka nisur sot dhe do të vijojë edhe për tre ditë. Njoftohet se sërish lundrim dopio korsi do të ketë javën e ardhshme.

Sot janë në mbërritje Af Francesca  me 729 pasagjerë dhe 169 mjete, Riggel VII me 468 pasagjerë dhe 109 mjete, Rigel 2 me 946 pasagjerë dhe 233 mjete,  Af Claudi me 468 pasagjerë dhe 142 mjete.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.