Angela Merkel si qytetare e thjeshtë, Blid: Ishte në supermarket dhe ja cfare beri..

36
0

E larguar nga posti i kancelares, Angela Merkel po vazhdon jetën e saj si një qytetare e thjeshtë.

Së fundmi ajo është fotografuar në supermarketin e sja të preferuar në Berlin teksa ishte duke blerë një sallam  “chorizo”.

Sipas gazetës gjermane “Blid” ish-kancelarja ësahtë forografuar teksa mbante në duar një produk i cili nuk është gjerman, por spanjoll dhe madje i shtrenjtë, 34.8 euro.

“Chorizo” ​​spanjoll është bërë nga mishi i derrit i tymosur dhe kripë. Merkel mund të mos shpenzojë shumë para për rrobat e saj, por kur vjen puna për ushqime atëhere gjërat ndryshojnë.

Sipas “Shoqatës së Tatimpaguesve”, ajo merr një pension mujor prej rreth 15 mijë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.