Ambasada Amerikane ben njoftimin e rendesishem per Lotarine Amerikane

1357
0

Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar për hapjen e aplikimeve për Lotarinë Amerikane prej datës 7 tetor. Ndërkohë theksohet se për plotësimin e aplikimit, afati përfundimtar do të jetë deri më 10 nëntor.

“Regjistrimet për Programin e Lotarisë Amerikane 2022 do të jenë të hapura nga data 7 tetor, 2020, ora 18:00 (ora shqiptare) deri më 10 nëntor 2020, ora 18:00 (ora shqiptare)”, thuhet ne njoftimin e ambasades.

Çdo vit qindra mijëra shqiptarë aplikojnë për lotarinë amerikane. Detajet mbi procedurat e aplikimit si çdo vit janë publikuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Sipas rregullave, aplikimi lejohet vetëm një herë për çdo vit për secilin person.

DASH përdor një teknologji të sofistikuar për të zbuluar aplikimet e shumëfishta. Nëse kryen më shumë se një aplikim, atëherë s’kualifikohesh.

Pas aplikimit, në ekran do tu shfaqet emri juaj dh një kod unik konfirmimi, ndaj sugjerohet printimi i këtyre të dhënave pasi është shumë e rëndësishme që të ruhet ky kod. Ky kod është e vetmja mënyrë për të marrë instruksione dhe takimet për intervista.

Procedura e regjistrimit nese behet vete nuk ka asnjë kosto. Nëse dikush tjetër do ta bëjë, atëherë këshillohet që të jeni prezent për të dhënë te dhenat tuaja të sakta dhe marrë kodin shumë shifror.

Per te rejat e fundit do tju njoftojme ne ditet ne vijim. Na ndiqni ne Llotaria Amerikane ne Facebook

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.