Aleatët perëndimorë: “Kiev mund të bjerë brenda disa orësh”

141
0

Pushtimi rus i Ukrainës është një realitet.

Presidenti rus Vladimir Putin u bëri thirrje forcave ukrainase të dorëzojnë armët e tyre dhe të “shkojnë në shtëpi”. Trupat ruse hynë në rajonin e Kievit, i cili gjithashtu pushtoi zonën e Çernobilit. S

Ndërkohë, BE njofton sanksione të reja të ashpra kundër Moskës.

Biden akuzon: Putin dëshiron t’i “pres kokën” qeverisë në Kiev. Ndërkohë, aleatët perëndimorë vlerësojnë se Kievi mund të bjerë në duart e forcave ruse “brenda pak orësh”.

Biden: “Putini dëshiron të rindërtojë Bashkimin Sovjetik”

Me sulmin ndaj Ukrainës, Vladimir Putin “dëshiron të rindërtojë Bashkimin Sovjetik”. Kështu thotë presidenti amerikan Joe Biden. Kreu i Kremlinit “nuk dëshiron të ndalet në Kiev, ambiciet e tij janë krejtësisht në kundërshtim me pjesën tjetër të botës”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.