ALARM në Avionin Tiranë-Pisa diten e sotme/ Stjuardesat ngrene alarmin, ulet urgjent avioni

406
0

Një alarm është ngritur në Aeroportin e Rinasit.

Avioni i linjës Tiranë-Pisa është rikthyer në pistë vetëm pak minuta pas nisjes. Shkak është bërë xhupi i një pasagjeri që mbante aromë trëndelinë.

Kjo ka ngritur alarmin te stjuardesat dhe stafi i avionit për prani të lëndës narko tike.

Avioni është detyruar të rikthehet në vendnisje pak momente pasi ishte nisur dhe po behej gati të ngrihej në fluturim.

Por pasi është kontrolluar pasagjeri dhe është verifikuar aroma e xhupit të tij avioni është nisur përsëri.

Kjo ka shkaktuar vonesë me gati dy orë nga destinacioni për në Pisa.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.