Aktori Robert Ndrenika ka ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vjeç mbush

506
0

“Artisti i Popullit” dhe mjeshtri i kinematografisë shqiptare, Robert Ndrenika ka pasur 78-vjetorin e lindjes.

Ndrenika është vlerësuar me titullin e lartë “Nderi i Kombit” dhe është shembulli i gjallë i “përjetësisë” për kolegët dhe studentët e arteve.

Ai është një artist që i luan të gjithë zhanret, si komedinë, dramën, por edhe filmin dhe ekranin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.