Aktori i famshëm turk blen shkollën dhe e rrënon për t’u hakmarrë ndaj mësuesve që e kishin..

141
0

Kemi gjithmonë kujtime të mira dhe të këqija për vendet. Ndonjëherë këto kujtime mbeten përgjithmonë me ne. Një rast i fundit është një shembull i kësaj. A do ta besoni nëse ju themi se një aktor ka shembur ndërtesën e shkollës për t’u hakmarrë ndaj mësuesve që e kanë rrahur?

Aktori turk Caglar Ertugrul bleu shkollën e tij dhe e prishi ndërtesën. Këtë javë, aktori hyri në Instagram dhe ndau foto të grumbullit të rrënojave që dikur ishte ndërtesa e shkollës së tij. Ai shkroi: “Mësuesit e mi të shkollës fillore gjithmonë më rrihnin, kështu që unë bleva shkollën dhe e shkatërrova plotësisht. Le të jetë në këtë gjendje si traumat e mia të përkeqësuara”.

Në pak kohë, fotot u bënë virale në internet dhe përdoruesit e rrjeteve sociale filluan të reagojnë ndaj tyre. Disa e kritikuan atë për aktin e tij, ndërsa të tjerët e mbështetën. Njëri prej tyre ka shkruar: “Respekti im për ju si artist është i pafund, por mendoj se kjo nuk duhet të ndodhte zoti Çağlar. Përvojat e tua dhe mësuesit tuaj janë të ndryshme, por ju shkatërroni shkollën dhe gjithçka, nuk ishte e bukur.” Një përdorues tjetër shkroi, “Brezi që u rrah kur ishin në shkollën fillore janë brezat që janë të suksesshëm dhe kanë disiplinë dhe respekt të lartë për të moshuarit.”

Çağlar Ertuğrul është një aktor turk që fitoi çmimin Golden Butterfly për aktorin më të mirë në një komedi romantike në 2020 për rolin e tij në Afili Aşk dhe aktori më i mirë në një serial televiziv në 2021 për rolin e tij në Teşkilat.