Ajo na e ka mbajtur gjithmonë të fshehur, por ja sa vite diferencë ka Alketa Vejsiun me bashkëshortin

4186
0

Është një nga personazhet publikë më të njohur në Shqipëri, por Alketa Vejsiu ka ditur ta ruajë me fanatizëm jetën e saj private.

Ndërkohë që në internet nuk qarkullon as edhe një foto e vetme familjare e moderatres së njohur (të paktën asnjë ku të dallohen fytyrat) dhe një gjë e tillë sigurisht që ka shtuar edhe kuriozitetin e publikut për të ditur diçka më shumë, veçanërisht rreth bashkëshortit të saj.

Bashkëshorti i saj Ardiani, kanë plot 15-vite diferencë moshe me njëri-tjetrin: ajo 36 vjeçe ndërsa ai 51.

Moderatorja dhe biznesmeni kanë lidhur kurorë në vitin 2006 në një dasmë “të blinduar” në periferi të Tiranës dhe kanë dy fëmijë së bashku, vajzën Nicole dhe djalin Lionel.