Ai jetoi vetëm 5 vjet, por nëna e tij ditën më të trishtë bëri veprimin që mahniti botën, me 5 shtëpi ajo…

441
0

Nena e Garret, i cili humbi jeten nga nje semundje e rende, ka organizuar nje funeral te pazakonte per te.

“Ikjen e tij nga kjo bote e trajtuam ndryshe”, shprehet ajo per te birin.

“Jo si nje dhenie duarsh, jo me te zeza, jo fytyrngrysur, por permbushem deshiren e djalit tone, duke organizuar funeralin si nje feste ditelindjeje.

Kemi Batman-in mes nesh dhe shume personazhe qe ai i adhuronte, kemi maska per femijet dhe lodra.

Cfare beme per birin tone, ishte si te mos i thonim kurre “lamtumire”- tha ajo.

Si deshire te fundit per permbajtjen e funeralit, Garret kerkoi 5 shtepi gome qe sherbenin per argetimin e femijeve duke u hedhur, ekzaktesisht sa vitet qe ai jetoi, 5 te tilla.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.