Administrata e Zonave të Mbrojtura ngre ALARMIN: Zjarri po i afrohet banesave

223
0

Administrata Rajonale e Zonave të Mbrojtura në Vlorë, njofton publikun se zjarri në në Karaburun po rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë, pranë lagjes “Kanal”.

Një apel ky dhe për autoritetet përkatëse që të marrin masat e duhura për vënies në kontroll të situatës. Forcat e zjarrëfikses janë sinjalizuar tashmë për të qenë në gadishmëri.

Gjithashtu i kërkohet banorëve të zonës dhe vizitorëve që të jenë vigjilentë dhe në gatishmëri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.