A ju kujtohen cifti Ornella Muti dhe Francesco Nuti? Kane kaluar kaq shume vite por ja si duken ata sot

483
0

Ornella Muti kujtohet nga shqiptarët e viteve ‘80-‘90, por edhe më pas, për filmat shumë të dashur në krahë të Adriano Celentanos dhe Francesco Nutit.

Aktorja italiane, simboli i sensualitetit të viteve ’80 është shfaqur në pasarelë gjatë sfilatës Haute Couture, për miken e saj disenjatore, Ulvana Sergeenko. Duke treguar se koha që shkon vetëm sa konfirmon atë që ajo është, një ikonë.

Kujtojmë se Ornella është 64 vjeç.

Para pak kohësh ajo u shfaq në Paris, pikërisht në pasarelën e mikes së saj Ulvana Sergeenko, për të na treguar se nuk është asnjëherë vonë për eksperienca, apo edhe për të ndryshuar vizionin e vetes.

Ornella Muti kujtohet për filmat shumë të dashur në krahë të Adriano Çelentanos dhe Francesco Nutit.

Francesco Nuti, gati i harruar, autori i të famshmit “Madonna che silenzio c’è stasera” për fat të keq sot gjendet në një karrige me rrota, pas një aksidenti tragjik të vitit 2006.

Pas një periudhe në një klinikë të Romës, kujdestarinë e tij tashmë e ka marrë e bija. Ai këtë vit mbush 65 vjeç. Kujtojmë se Francesco ka qenë pjesëmarrës edhe në Sanremo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.