80-vjeçarja i jep fund beqarisë, martohet me 35-vjeçarin: Ai s’më do për lekët, as për pasaportën

1762
0

Pensionistja britanike 80-vjeçare Iris Jones, ka në plan të martohet me të dashurin e saj egjiptian, edhe pse ai është vetëm 35 vjeç. Britanikja është dhjetë vite më e madhe se mamaja e egjiptianit.

Iris Jones ra në dashuri me Mohamed Ahmed Irbriham, pasi u njohën në Facebook. Pasioni e përfshiu menjëherë për egjiptianin e papunë dhe pas katër ditësh vendosën të martohen në Kajro, por nuk kishin letrat e duhura.

Irisi insiston se i dashuri i saj nuk e ka mendjen te paratë e saj. Ajo shton se qëllimi i tij nuk është pasaporta britanike.

Gruaja thotë:
Ai më ka thënë se është gati që ta tregojë këtë përmes një marrëveshje paramartesore”.

Vetëm pak orë pasi u takuan, ata bënë dashuri.

E moshuara shton:
M’u duk vetja sikur isha e vir gjër sërish. Nuk ishte e lehtë, por ishte shumë romantike. Kisha rreth katër dekada pa u prekur nga një mashkull, që kur jam ndarë nga im shoq.”

Për momentin ajo jeton me një pension. Ish-pastruesja ka në pronësi një shtëpi me vlerë 220 mijë sterlina. Mohamed thotë se nuk i interesojnë paratë. Sipas tij, lumturia nuk blihet me paratë.

Kjo romancë ka zemëruar djemtë e Irisit. Ata kanë paralajmëruar mamanë, por ajo u ka thënë se egjiptiani nuk është i fiksuar pas parave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.