6-vjeçarja nga Rusia konsiderohet vogëlushja më e bukur në botë

1259
0

Një modele e vogël nga Rusia është konsideruar nga fansat e saj në Instagram, aty ku ka më shumë se 22000 ndjekës, si vogëlushja më e bukur në botë.

Emri saj është Alina Yakupova dhe është 6-vjeçe dhe banon në Moskë, Ajo është bërë e famshme pasi ka qenë pjesë e reklamave të markave si Monnalisa Kids, Yudashkin kids dhe Gloria Jeans.

Gjithashtu, ka kryer sete fotografike për revistat e modës si Instyle dhe Grazia.