50 vjeçarja Jennifer Lopez tregon sekretin e bukurisë së saj

325
0

Shumë femra e kanë zili lëkurën rrezatuese të fytyrës së aktores pesëdhjetëvjeçare dhe ajo tregon se cilat janë sekretet e saj

“Trupit tonë i duhet shumë gjumë. Është më mirë të flemë nëntë ose dhjetë orë, por unë bëj çmos që të arrij të paktën tetë orë gjumë”, tregon aktorja.

– Ushqime të freskëta – Si shumë të famshëm, Jennifer i atribuon lëkurës rrezatuese ushqimeve të freskëta, veçanërisht frutave dhe perimeve. Shumë ujë dhe ushqim i freskët janë sekreti i lëkurës së saj të bukur.

– Shmang pirjen e duhanit dhe alkoolin ”Ajo i përmbahet një stili të shëndetshëm. Ajo nuk pi cigare, ha shëndetshëm dhe bën gjumë të mjaftueshëm,” tha i fejuari i saj Alex Rodriguez.

– Beson se bukuria është gjendje shpirtërore – “Unë mendoj se bukuria vjen nga brenda dhe se gjëja më e rëndësishme është të harmonizoni trupin me shpirtin. Unë besoj në meditim dhe se kur jeni të lumtur dhe ndjeni gëzimin e rrezatimit të bukurisë”, thotë aktorja.

-Beson se gjenetika është gjithashtu e meritueshme – Nëse mendoni se J. Lo është lindur thjesht me lëkurë të bukur, nuk gaboheni. Ajo deklaroi se kishte gjenet e mira dhe se nëna dhe gjyshja e saj kishin lëkurë të bukur.

– Ka disa hile – Jennifer ka ritualet e veta që në asnjë mënyrë nuk e kalon atë. Gjithmonë pastron fytyrën tërësisht pas ushtrimit për pore të pastra dhe shëndetin e lëkurës. Kurrë nuk shkon për të fjetur pa hequr më parë grimin.

Thotë se gjithashtu përdor kremra të natës për ta mbajtur lëkurën e hidratuar mirë. Gjithmonë aplikon krem me një faktor mbrojtës në ditë. Sekreti është edhe në përdorimin e acidit glikolik për të arritur një shkëlqim të shëndetshëm dhe lëkurë të pastër. Përpiqet të vë sa më pak grim të jetë e mundur. Kur nuk funksionon, rrallëherë përdorë grimin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.