Tuesday, January 19, 2021

Politike

Doli pro ndërtimit të kullave tek Teatri, Rama e bën aktorin...

0
"Arsyeja pse unë kam hequr dorë nga protesta e Teatrit Kombëtar është sepse tashmë është kthyer në çështje politike. Aktori dhe regjisori Erion Isai është...

Foto/ Ngjarje e paprecedentë në Kuvend, ndodh për herë të parë...

0
Ndodh për herë të parë në 27 vjet që në Kuvendin e Shqipërisë mazhoranca të braktisë seancën, ndërsa deputetët e opozitës vazhdojnë të qëndrojnë...

Pas protestës, PD merr vendimin e fortë: Duke nisur nga seanca...

0
Partia Demokratike ka marrë gjatë mbledhjes së grupit parlamentar vendimin për të bojkotuar Kuvendin. Një vendim i tillë u mor pas propozimeve ekstreme për...

Shikoni si ka përfunduar Fatos Nano/ I serviloset edhe Ballës

0
Dikur e përdore për punë të rëndonta, por sot i serviloset. Ish-kryeministri socialist në vitet 1997-2005 (në periudha të ndryshme) tashmë duket se ka përfunduar...