Politike

Audio/ I dërgoi mesazh kryeministrit Rama, qytetari ofendohet në telefon: Çfarë...

0
“Boll vodhët, bëheni këtë vend”, ka qenë kjo kërkesa e një emigranti shqiptar, Fabian Pinderi, për kryeministrin Edi Rama, që e ka vendosur atë...

Sali Berisha deklaron atë që nuk pritej kurrë: 50 herë në...

0
Sali Berisha është një nga politikanët më jetë gjatë në vend, me një karrierë aktive 28-vjeçare. Ish-kryeministri ka deklaruar shpesh se jeta e tij...

Largimi i dy deputeteve nga PDIU, Shpëtim Idrizi çudit me reagimin...

0
Pas publikimit të lajmit se, dy deputete e PDIU-së, Reme Lala dhe Elena Xhina i janë bashkuar Partisë Socialiste, ka ardhur dhe reagimi i...

Ja sa paguhen kryeministrat e rajonit, nuk do ta besoni kush...

0
Të gjithë kryeministrat e republikave në Ballkan e kanë të zgjidhur problemin e strehimit, paga më të larta se 1,000 euro dhe disa prej...

INTERVISTE EKSKLUZIVE/ Gjermania: Shqipëria nuk ka plotësuar asnjë kusht për hapjen...

0
Një intervistë ekskluzive për Kryeredaktoren e “Opinion”, Desada Metaj, numri dy i partisë së Kancelares Merkel në CDU/CSU, Dr. Johann David Wadephul ka folur...

Blushi rikthehet fuqishëshëm kundër Ramës, mbledh grupin e vjetër të “Koha...

0
Deri para disa kohësh Top Channel ishte një televizion që ua kishte mbyllur derën atyre që cilësoheshin gazetarë të “Klanit”. Por, tashmë që kjo...

Forca dhe propaganda, kush janë dy njerëzit që shoqërojnë Ramën në...

0
Propaganda është një nga elementet që edhe kundërshtarët politik ja kanë vlerësuar Edi Rama. Dhe duket se edhe vetë Rama e ka kuptuar këtë. Dy...

Del fotoja, kur Edi Rama i shëbente partisë dhe xhaxhit Enver

0
Që Kryeministri Rama sot është në politikë dhe angazhimin e tij si numri 1 i qeverisë e njohin të gjithë, por të shkuarën pak...