Ulërima në kupë të qiellit pak çaste pas vrasjes, motra dhe kushërira e Arielës panë tmerr me sy

Ulërima në kupë të qiellit pak çaste pas vrasjes, motra dhe kushërira e Arielës panë tmerr me sy

Ariela Murati, 21 vjecarja e vrare sot ne Tirane, pasi u qellua me arme zjarri nga djali qe policia thote se i kishte refuzuar kerkesen per lidhje, nuk ka qenë e vetme në momentin që 23-vjeçari Aldison Belulaj e qelloi me nje plumb në koke duke i marre jeten.

Ajo ishte e shoqëruar nga motra dhe kusherira e saj, studente edhe ato ne Tirane.

E reja po shkonte ne shtepine e te motres, kur autori i preu rrugen dhe dyshohet qe pas nje grindje, e cila nuk ka zgjatur me shume se 2 minuta, ai ka nxjerre armen dhe e ka shkrepur ne drejtim te vajzes qe dashuronte dhe me pas vetes, raporton gazetarja e Panorama, Etleva Delia.

Pasi dy të rinjtë janë shembur në tokë, shoqet janë afruar dhe të tmerruara kanë nisur të ulërasin, ndërsa gjithë skena është filmuar nga qytetarët e rastësishëm.

Ato kërkojnë që të telefonohet ambulanca, ndërsa edhe të pranishmit në vendngjarje shfaqen të hutuar.

Comments

comments

Related Post

%d bloggers like this: