Tentuan t’i rrëmbenin të dashurën nga krahu, shqiptari theret me thikë në mes të rrugës

Tentuan t’i rrëmbenin të dashurën nga krahu, shqiptari theret me thikë në mes të rrugës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Athinë ku një i ri shqiptar është sulmuar me thikë nga tre persona.

Ngjarja ndodhi rreth orës 3 të mëngjesit kur shqiptari ishte duke ecur në rrugë së bashku me të dashurën e tij.

Mirëpo tre banditët e maskuar kanë tentuar t’i rrëmbejnë të dashurën dhe reagimi i tij ka bërë që i riu të therej me thikë.

Ngjarja ndodhi vetëm pak metra larg stacionit qEndror të Policisë Greke në Athinë. Ata e dhunuan dhe goditën disa herë me thika në trup shqiptarin, duke e lënë të plagosur.

Autorët e morën vajzën me forcë për ta futur brenda automjetit të tyre që e kishin parkuar pak metra më tutje. Plani i tyre dështoi për shkak të të bërtiturave të vajzës, që u dëgjuan nga oficerët e policisë të cilët patrullonin në zonë.

Dy prej tyre arritën të largoheshin ndërsa njëri u arrestua nga policia.

Policia ka zbuluar se njëri prej dhunuesve është një tjetër shqiptar, kriminel i njohur nga policia greke për vjedhje dhe grabitje. Emri i tij nuk është bërë me dije, por mediat greke shkruajnë se ai është deportuar katër herë nga Greqia, por kishte hyrë sërish në mënyrë ilegale.

Hera e fundit që ai është skeduar nga policia, ka qenë më 28 Janar. Së bashku me një tjetër shqiptar, grabitën një student grek nën kërcënimin e thikës. Shenjat e tij të gishtërinjve u gjetën në automjetin që kishte vjedhur.

Policia e Athinës vazhdon hetimet për të arrestuar dy personat e tjerë që sulmuan të riun shqiptar dhe për të z bardhur shkaqet e ngjarjes. Ndërkohë, i plagosuri nga goditjet me thikë ndodhet në spital.

Comments

comments

Related Post

%d bloggers like this: