Krimi makabër/ Detajet e reja, shqiptari e vrau marokenen kur ajo ishte në gjumë, pastaj thirri nipin…

Krimi makabër/ Detajet e reja, shqiptari e vrau marokenen kur ajo ishte në gjumë, pastaj thirri nipin…

Një shqiptar në Itali akuzohet për vrasjen e bashkëjetueses së tij, pasi policia ka nisur hetimet.

Mësohet se bëhet fjalë për 51-vjeçarin Agim Ajdinaj, i cili është nën akuzë për vrasjen e ndodhur në datën 29 dhjetor 2017, ku ka mbetur e vdekur një grua.
Polica në Itali bën me dije se Ajdinaj në bashkëpunim me nipin e tij ka vrarë dhe më pas ka masakruar bashkëjetuesen.
Sipas mediave vendase bëhet fjalë për një masakër, pasi ata pasi kanë vrarë gruan e kanë i kanë copëtuar mishin dhe e kanë hedhur në pyll.

Gjykata ka kërkuar sekuestrimin e banesës ku janë bërë kontrolle të shumta dhe dyshimet janë se vrasësit janë 51-vjeçari dhe djali i tij.

Policia deklaroi se ka përdorur një mjet kimik me ndriçues e cila zbulon çdo gjurmë dhe janë ngritur dyshimet ë fortë pasi janë gjetur pika gjaku në banesë.

Policia deklaron se dyshimet janë se Khadija Bencheickh, bashkëjetuesja e 51-vjeçarit të jetë vrarë në mbrëmjen e 29 dhjetorit, ndoshta kur ajo ka qenë në gjumë.

Comments

comments

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: