Gjendet foshnja në një kazan mbeturinash, prindërit e saj donin mashkull

Nje gjarje e tmerrshme ka ndodhur në Indi. Nje foshnje e porsalindur, është gjetur në kazanin e plehrave dhe më pas është zbuluar nga një kalimtar. Faji i saj ishte se ishte femer? Për këtë arsye, ata kishin vendosur ta braktisnin në mes te mbeturinave. Falë një djali, Dheeraj Rathor, që ndodhej afër vendit, vajza arriti te shpetoje me sukses. Fotoja e femijes ne pak kohe ka bere xhiron e botes

Kohet e fundit nje foto po qarkullon ne web. Në këtë foto, protagonistja është një e porsalindur, e cila është braktisur nga prindërit në mes te mbeturinave. Sipas informatave paraprake që jane mbledhur, vajza e vogël u braktis nga prindërit e saj dhe më vonë u gjet nga një kalimtar, Dheeraj Rathor, që pothuajse rastesisht eshte ndodhur në atë lagje.

Ndërhyrja e djalit ka bere që vajza e vogël të shpëtoje.

Qarjet e foshnjes tërhoqën vëmendjen e tij. Pasi nje kontrolli per toke, zbuloi ate qe nuk ja merrte mendja. Fëmija qante me dëshpërim me forcat e pakta që kishin mbetur dhe e rrethuar nga insekte të shumta.

Dëshmia:Djali më vonë raportoi se kishte dëgjuar tingujt e zbehta dhe për këtë arsye vendosi ti afrohej. Pastaj ai shtoi se kishte zbuluar fëmijën në shkurre, te mbeshtjelle plotësisht në një qese plastike të kuqe. Ai gjithashtu shpjegoi se kishte një tufë të madhe milingonash rreth trupit te saj.

Në atë pikë, djali ai kishte thirrur dy miq të tjerë për ti ardhur ne ndihmë fëmijës. Së bashku ata i kishin hoqur insektet nga trupi i imet i saj dhe pastaj e mbështjellën me disa rroba. Së fundi, ata e kishin çuar atë në spitalin më të afërt. Për fat të mirë tani vogëlishja është e shëndoshe e mire edhe pse kushtet e saj duket se nuk janë nder më të mirat.

Comments

comments

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

You might also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *